בצלמו

ENG

תבענו את השמאל הקיצוני במאה וחמישים אלף שקל

בשנתיים האחרונות אנחנו מלווים מספר תושבים בבקעת הירדן אשר כל "חטאם" הוא מקום מגוריהם. שוב ושוב באים למקום פעילי שמאל קיצוני ממגוון ארגוני השמאל: "לוחמים לשלום", "אימהות נגד אלימות"  ו"מסתכלים לכיבוש בעיניים",  אשר פוגעים במתיישבים והורסים להם ציוד רב אך ורק בגלל שהם יהודים. הפעילות הזאת נעשית בגלוי לעיני כל, כולל פרסום שלה ברשתות החברתיות, בכנסת ועוד. במהלך השנתיים הללו פנינו שוב ושוב לגורמים רבים: למשטרת ישראל, הן ליועץ המשפטי לממשלה הקודם הן ליועצת המשפטית החדשה, לפרקליטות המדינה, לרשם העמותות ולכל הגופים הרלוונטיים,  אך כולם סרבו לעזור בנידון. משטרת ישראל למשל סגרה את התיק בעילה של "עבריין לא נודע"   אעפ"י שמי שביצע את הפשע פרסם אותו בגלוי, כפי שאתם רואים בעצמכם. למרות זאת היועצת המשפטית שנתיים אחרי האירוע עדיין בודקת אותו. לאחר שכלו כל הקיצין הגשנו השבוע תביעה אזרחית בסך 150 אלף שקל בשם החקלאים נגד הארגונים הללו.
אנחנו לא ניתן שיפגעו בנו יותר.
תמו הימים שהימין הוא שק חבטות, מעתה כל מי שפוגע בנו "יחטוף" וישלם כפל  כפליים.
נוסף על כך, לאחרונה ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" הקים "יחידה לפינוי מאחזים", גוף עברייני במהותו שפועל בניגוד לחוק ובאלימות. פנינו ליועצת המשפטית ולרשם העמותות לסגור את הגוף הזה. לשמחתנו, היועצת נענתה לפנייתנו ופנתה לפרקליטות המדינה לבחון לעומק את ההיבטים הפליליים של גוף זה במטרה לקדם את סגירתו.
אנחנו מייצגים את החקלאים ללא תשלום ועלות התביעה והייצוג המשפטי במשך שנים  הם  עשרות אלפי שקלים. נשמח לעזרתכם כדי שנוכל להמשיך במאבקים הללו..

כתבות נוספות בקטגוריה

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט. המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

מאבק נגד הסרט הסרט הירדני "פארחה" של נטפליקס

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט.

המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

קרא עוד »

השלט של תיאטרון הטרור, אלמידאן בחיפה הוסר

השלט הענק שעמד בכניסה למקום שהיה בעבר "תיאטרון אלמידאן" בחיפה, שנסגר לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אלמידאן ליקויים, הוסר בעקבות דרישת עיריית חיפה.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

בעקבות העלאת ההצגה הוביל ארגון "בצלמו" מאבק לסגירתו. מירי רגב, שרת התרבות דאז, החליטה לשלול תקצוב מהתיאטרון, אולם לאחר שהוגשה עתירה בנושא הושבו התקציבים לידי התיאטרון.

למרות השבת התקציבים חדל התיאטרון לפעול בהתאם לדרישות לקבלת תקציב, והפחית באורח ניכר את פעולתו. לאחר שהתיאטרון לא עמד גם בהסכמים שנחתמו בינו לבין משרד התרבות הוחלט לשלול ממנו את התקציבים, החלטה שזכתה לאישורו של בג"ץ לבסוף.

לאחר שהתגלו ליקויים, כאמור, בהתנהלות עמותת תיאטרון אלמידאן, הודיע רשם העמותות על פירוק העמותהומכירת נכסי התיאטרון.

עוד באותו נושא:
גוף ממשלתי מכיר במדינת 'פלסטין'
גליקמן: "האידיאולוגיה של החרדים זה כסף"
אונ' תל אביב תארח פרופ' שנפגש עם נסראללה
העמותה שציירה דיוקן מחבלים – תיסגר
כעת, בעקבות דרישת עיריית חיפה מבעלי המבנה בו שכן התיאטרון, הוסר השלט ובכך נסתם הגולל על התיאטרון שהעלה הצגה על בסיס כתביו של מחבל רוצח.

תיאטרון אלמידאןמסך מלא
תיאטרון אלמידאן
צילום: בצלמו
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק לסגירת התיאטרון מסר: "אני מברך על סגירת הגולל של תיאטרון אלמידאן. משך שנים רבות עמד השלט של תיאטרון הטרור וכיער את העיר. אני מודה למחלקת שילוט ופרסום בעיריית חיפה שנענתה לפנייתי. ידע כל אזרח במדינה יש דין ויש דיין ותיאטרון שפוגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל ילך באופן פיזי בסוף לפח האשפה של ההיסטוריה. נמשיך להילחם נגד תרבות הטרור".

קרא עוד »