בצלמו

ENG

חושפים ומבטלים את נוהל ביקורי חברי כנסת אצל מחבלים

חשפנו שבשקט בשקט החליט עומר בר לב, השר לביטחון פנים הכושל, יחד עם יו"ר הכנסת לאפשר ביקורי חברי כנסת אצל מחבלים באופן שוטף. בעבר ביקורים אלו התקיימו,  אולם אחרי המקרה בו חבר הכנסת באסעל גטאס הבריח פלאפונים לכלא תוך שימוש בחסינות הפרלמנטרית שלו, ולאחר חוות דעתו של ראש השב"כ דאז נדב ארגמן, שהביקורים הללו מעודדים טרור והסתה, התקיים דיון בוועדת הכנסת שאסר על חברי הכנסת לבקר מחבלים, ונוהל הביקורים בוטל.
כעת מתחת לרדאר וללא אישור ועדת הכנסת או היועצת המשפטית קבעו השר הכושל ויו"ר הכנסת נוהל חדש המאפשר לחברי הכנסת מ"הרשימה המשותפת" ו"רע"מ" לבקר מחבלים באופן חופשי בכלא. התנהלות זו היא סכנה ברורה לשלום הציבור ומעודדת טרור והסתה. פנינו ליועצת המשפטית לממשלה לעצור את הביקורים באופן מיידי.
הנושא כעת מונח על שולחנה ואנחנו ממשיכים לעקוב ואף הגשנו אף בקשת חופש מידע לדעת איזה חברי כנסת ערבים כבר ביקשו לנצל את ההטבה הזו לפגוש מחבלים. 
חשפנו גם  שבעוד לחברי כנסת אסור לבקר אסירים פלילים במטרה לבדוק את זכויות האדם שלהם לחברי כנסת ערבים מותר לבקר באופן חופשי מחבלים דבר הזוי ביותר.
פנינו גם ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך לכנס דיון דחוף בנושא. נדגיש שמלבד עידוד לטרור, ביקורי המחבלים הם אבסורד שאין כמוהו, במיוחד כשלחברי הכנסת אין אפשרות לבקר אסירים רגילים בכלא לעומת מחבלים הזכאים ליחס מפלה ומועדף בביקוריהם של חברי הכנסת.
 גם חבר הכנסת איתמר בן גביר פנה במכתב דחוף לשר עומר בר לב לתת לו לבקר מחבלים במטרה להתעמת איתם ולבדוק את תנאי הביקורים שלהם.
נמשיך לפעול עד שנוהל הביקורים יבוטל בפרט, ובכלל תנאי המחבלים בכלא יוחמרו בהתאם לדו"ח שכבר פורסם בעבר על ידי וועדת בדיקה מיוחדת (דו"ח קטעבי ) שקבע שחובה להחמיר את תנאי המחבלים. לצערנו, דו"ח זה מעולם לא יושם.

כתבות נוספות בקטגוריה

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט. המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

מאבק נגד הסרט הסרט הירדני "פארחה" של נטפליקס

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט.

המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

קרא עוד »

השלט של תיאטרון הטרור, אלמידאן בחיפה הוסר

השלט הענק שעמד בכניסה למקום שהיה בעבר "תיאטרון אלמידאן" בחיפה, שנסגר לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אלמידאן ליקויים, הוסר בעקבות דרישת עיריית חיפה.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

בעקבות העלאת ההצגה הוביל ארגון "בצלמו" מאבק לסגירתו. מירי רגב, שרת התרבות דאז, החליטה לשלול תקצוב מהתיאטרון, אולם לאחר שהוגשה עתירה בנושא הושבו התקציבים לידי התיאטרון.

למרות השבת התקציבים חדל התיאטרון לפעול בהתאם לדרישות לקבלת תקציב, והפחית באורח ניכר את פעולתו. לאחר שהתיאטרון לא עמד גם בהסכמים שנחתמו בינו לבין משרד התרבות הוחלט לשלול ממנו את התקציבים, החלטה שזכתה לאישורו של בג"ץ לבסוף.

לאחר שהתגלו ליקויים, כאמור, בהתנהלות עמותת תיאטרון אלמידאן, הודיע רשם העמותות על פירוק העמותהומכירת נכסי התיאטרון.

עוד באותו נושא:
גוף ממשלתי מכיר במדינת 'פלסטין'
גליקמן: "האידיאולוגיה של החרדים זה כסף"
אונ' תל אביב תארח פרופ' שנפגש עם נסראללה
העמותה שציירה דיוקן מחבלים – תיסגר
כעת, בעקבות דרישת עיריית חיפה מבעלי המבנה בו שכן התיאטרון, הוסר השלט ובכך נסתם הגולל על התיאטרון שהעלה הצגה על בסיס כתביו של מחבל רוצח.

תיאטרון אלמידאןמסך מלא
תיאטרון אלמידאן
צילום: בצלמו
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק לסגירת התיאטרון מסר: "אני מברך על סגירת הגולל של תיאטרון אלמידאן. משך שנים רבות עמד השלט של תיאטרון הטרור וכיער את העיר. אני מודה למחלקת שילוט ופרסום בעיריית חיפה שנענתה לפנייתי. ידע כל אזרח במדינה יש דין ויש דיין ותיאטרון שפוגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל ילך באופן פיזי בסוף לפח האשפה של ההיסטוריה. נמשיך להילחם נגד תרבות הטרור".

קרא עוד »