בצלמו

ENG

חושפים ומבטלים את נוהל ביקורי חברי כנסת אצל מחבלים

חשפנו שבשקט בשקט החליט עומר בר לב, השר לביטחון פנים הכושל, יחד עם יו"ר הכנסת לאפשר ביקורי חברי כנסת אצל מחבלים באופן שוטף. בעבר ביקורים אלו התקיימו,  אולם אחרי המקרה בו חבר הכנסת באסעל גטאס הבריח פלאפונים לכלא תוך שימוש בחסינות הפרלמנטרית שלו, ולאחר חוות דעתו של ראש השב"כ דאז נדב ארגמן, שהביקורים הללו מעודדים טרור והסתה, התקיים דיון בוועדת הכנסת שאסר על חברי הכנסת לבקר מחבלים, ונוהל הביקורים בוטל.
כעת מתחת לרדאר וללא אישור ועדת הכנסת או היועצת המשפטית קבעו השר הכושל ויו"ר הכנסת נוהל חדש המאפשר לחברי הכנסת מ"הרשימה המשותפת" ו"רע"מ" לבקר מחבלים באופן חופשי בכלא. התנהלות זו היא סכנה ברורה לשלום הציבור ומעודדת טרור והסתה. פנינו ליועצת המשפטית לממשלה לעצור את הביקורים באופן מיידי.
הנושא כעת מונח על שולחנה ואנחנו ממשיכים לעקוב ואף הגשנו אף בקשת חופש מידע לדעת איזה חברי כנסת ערבים כבר ביקשו לנצל את ההטבה הזו לפגוש מחבלים. 
חשפנו גם  שבעוד לחברי כנסת אסור לבקר אסירים פלילים במטרה לבדוק את זכויות האדם שלהם לחברי כנסת ערבים מותר לבקר באופן חופשי מחבלים דבר הזוי ביותר.
פנינו גם ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך לכנס דיון דחוף בנושא. נדגיש שמלבד עידוד לטרור, ביקורי המחבלים הם אבסורד שאין כמוהו, במיוחד כשלחברי הכנסת אין אפשרות לבקר אסירים רגילים בכלא לעומת מחבלים הזכאים ליחס מפלה ומועדף בביקוריהם של חברי הכנסת.
 גם חבר הכנסת איתמר בן גביר פנה במכתב דחוף לשר עומר בר לב לתת לו לבקר מחבלים במטרה להתעמת איתם ולבדוק את תנאי הביקורים שלהם.
נמשיך לפעול עד שנוהל הביקורים יבוטל בפרט, ובכלל תנאי המחבלים בכלא יוחמרו בהתאם לדו"ח שכבר פורסם בעבר על ידי וועדת בדיקה מיוחדת (דו"ח קטעבי ) שקבע שחובה להחמיר את תנאי המחבלים. לצערנו, דו"ח זה מעולם לא יושם.

כתבות נוספות בקטגוריה

תקנון

על מנת לאפשר סליקה בנייד אנו כותבים תקנון. המדיניות היא בהתאם לחוק הגנת הצרכן וכל מה שכתוב בחוק הגנת הצרכן מחייב אותנו.

קרא עוד »