בצלמו

ENG

הזכות להורים טבעיים

כל ילד נולד לשני הורים וזכאי לדעת מי הם.

בעשורים האחרונים התפתחו טכנולוגיות הולדה חדשות שמאפשרות ללדת ילדים באמצעים חדשים ומחודשים.

תרומת זרע.

תרומת ביצית.

פונדקאות.

בכל טכנולוגיה חדשה יש ברכה גדולה אך יכולה להיות גם סכנה שתוביל לדברים לא טובים.

אנו בארגון בצלמו סבורים כי כל ילד זכאי לאבא ואמא טבעיים וגם כאשר יש קושי ובעיות שגורמים לשימוש בטכנולוגיות החדשות יש לתת לילד את המידע על אביו ואימו הטבעיים.

מידע זה חשוב עבור הזהות שלו. מונע נישואי אחים וקרובים. ומאפשר מידע רפואי מציל חיים.

כיוון שהמדינה מסתירה את המידע מהילדים הגשנו מספר עתירות בנושא לבג"ץ בהם דרשנו התייחסות לזכויות הילדים שקולם טרם נשמע בבתי המשפט שתמיד שומעים את הדורשים להיות הורים אך לא שומעים את הילדים.

בפסק דין הראשון שמופיע למטה הצלחנו לגרום לכך שבית המשפט יורה למדינה לפתוח את המאגר הארצי של רישום תרומות הזרע כך שתצתמצם האפשרות של נישואי אח ואחות. מאגר רישום זה עדיין לא מונע לחלוטין את האפשרות של נישואי אחים וחמור מכך גם אם יש אח ואחות (שיש להם אב משותף) שמבקשים להינשא ומבקשים לוודא שהם לא אח ואחות אין אף גורם במדינת ישראל שיוכל לבדוק עבורם האם הם אכן אחים לאב משותף.

בפסק דין השני הצלחנו לגרום לבית המשפט להורות למדינה להקים את מאגר הרישום של תרומות הביצית. מדובר במאגר שהחוק מחייב להקימו כחלק מחוק תרומת ביצית. והחוק עצמו מקדיש למאגר מספר פרקים.

לצערנו הרב למרות פסק הדין שמחייב את הקמת המאגר המדינה עד היום מפקירה את ילדי תרומת הביצית ולא הקימה את המאגר כך שגם כאן אח יכול להתחתן עם אחותו ואין אף גורם במדינת ישראל שדרכו בני הזוג יוכלו לבדוק האם הם אחים לאם משותפת.  

עתירות ופעילות:

כתבות נוספות בקטגוריה

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט. המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

מאבק נגד הסרט הסרט הירדני "פארחה" של נטפליקס

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט.

המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

קרא עוד »

השלט של תיאטרון הטרור, אלמידאן בחיפה הוסר

השלט הענק שעמד בכניסה למקום שהיה בעבר "תיאטרון אלמידאן" בחיפה, שנסגר לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אלמידאן ליקויים, הוסר בעקבות דרישת עיריית חיפה.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

בעקבות העלאת ההצגה הוביל ארגון "בצלמו" מאבק לסגירתו. מירי רגב, שרת התרבות דאז, החליטה לשלול תקצוב מהתיאטרון, אולם לאחר שהוגשה עתירה בנושא הושבו התקציבים לידי התיאטרון.

למרות השבת התקציבים חדל התיאטרון לפעול בהתאם לדרישות לקבלת תקציב, והפחית באורח ניכר את פעולתו. לאחר שהתיאטרון לא עמד גם בהסכמים שנחתמו בינו לבין משרד התרבות הוחלט לשלול ממנו את התקציבים, החלטה שזכתה לאישורו של בג"ץ לבסוף.

לאחר שהתגלו ליקויים, כאמור, בהתנהלות עמותת תיאטרון אלמידאן, הודיע רשם העמותות על פירוק העמותהומכירת נכסי התיאטרון.

עוד באותו נושא:
גוף ממשלתי מכיר במדינת 'פלסטין'
גליקמן: "האידיאולוגיה של החרדים זה כסף"
אונ' תל אביב תארח פרופ' שנפגש עם נסראללה
העמותה שציירה דיוקן מחבלים – תיסגר
כעת, בעקבות דרישת עיריית חיפה מבעלי המבנה בו שכן התיאטרון, הוסר השלט ובכך נסתם הגולל על התיאטרון שהעלה הצגה על בסיס כתביו של מחבל רוצח.

תיאטרון אלמידאןמסך מלא
תיאטרון אלמידאן
צילום: בצלמו
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק לסגירת התיאטרון מסר: "אני מברך על סגירת הגולל של תיאטרון אלמידאן. משך שנים רבות עמד השלט של תיאטרון הטרור וכיער את העיר. אני מודה למחלקת שילוט ופרסום בעיריית חיפה שנענתה לפנייתי. ידע כל אזרח במדינה יש דין ויש דיין ותיאטרון שפוגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל ילך באופן פיזי בסוף לפח האשפה של ההיסטוריה. נמשיך להילחם נגד תרבות הטרור".

קרא עוד »