בצלמו

ENG

 דורשים להדיח את השופט שכינה את אבי המחבל "אב שכול"

עם ישראל כולו הזדעזע לשמוע כי אביו של המחבל- שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, תמך בבנו ואמר כי הוא מייחל שיהיו עוד אלפי שהידים כמו בנו הרוצח. שוחרר מהכלא ע"י השופט הצבאי, גיורא אלדן, בטענה ההזויה ש"אי אפשר לשפוט אב שכול בשעת צערו".

בעקבות כך פנינו באמצעות עו"ד לפידות לפרקליטות הצבאית בשם המשפחות השכולות, שאותן אנו מייצגים תקופה ארוכה, בבקשה לערער על ההחלטה, וכן להשמיע את עמדת המשפחות השכולות בערעור. לשמחתנו אכן פניתינו התקבלהובתום ההליך המשפטי ביהמ"ש הצבאי חזר בו מההחלטה ואב המחבל הוחזר לכלא. נוסף על כך, פנינו לנציבות קבילות השופטים בתלונה על השופט הצבאי, גיורא אלדן, ודרשנו להדיחו משום שכינה את אב המחבל "אב שכול'. להלן מבחר ציטוטים מהקבילה הדחופה שהגשנו: "הקבילה נסובה והולכת על הכשל הערכי המהותי באמירות של השופט, אשר להבנת שולחיי מונעות מהשופט לשבת על כס השיפוט ולו יום אחד נוסף, מונעת ממנו לענוד כל דרגת קצונה, ומונעת ממנו אף לבישת מדי צה"ל".
"אב שכול הוא מושג השמור בתודעה הישראלית לדבר אחד בלבד: לאב שאיבד את בנו בהגנה על המולדת, הגנה של עם ישראל מפני האויב הניצב עליו", ו"השימוש של השופט בתואר אב שכול לרוצח יהודים שהרג יהודים בשל יהדותם היא זילות מחפירה של מושג השכול, ומהווה פגיעה של ממש באבות השכולים הפוקדים את בתי העלמין מידי שנה. האם גם אבות הארגון הנאצי, האס אס, יכונו בישראל "אבות שכולים"??? אתמהא!

אנחנו מבטיחים כי לא ננוח ולא נוותר, עד ששופטים יכירו בעובדה שאביו של מחבל אינו אב שכול.
לצערנו, שוב ושוב מערכת המשפט דואגת למשפחות המחבלים ולא למשפחות נפגעי הטרור ואזרחי ישראל,

כך לדוגמה למרות דרישת המשפחות השכולות ודרישת צה"ל, סירב בג"ץ לאפשר הרס מלא של בית המחבל שביצע את הפיגוע. כמו כן, במהלך המשפט בזמן שהמשפחות השכולות זעקו מדם ליבם על כאבם, בחר שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן, לנמנם ולא הקשיב להם בכלל.
 אנחנו נמשיך במאבק הנחוש במערכת המשפט האטומה שדואגת "לצדק" עבור המחבלים.

כתבות נוספות בקטגוריה

תקנון

על מנת לאפשר סליקה בנייד אנו כותבים תקנון. המדיניות היא בהתאם לחוק הגנת הצרכן וכל מה שכתוב בחוק הגנת הצרכן מחייב אותנו.

קרא עוד »