בצלמו

ENG

 דורשים להדיח את השופט שכינה את אבי המחבל "אב שכול"

עם ישראל כולו הזדעזע לשמוע כי אביו של המחבל- שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, תמך בבנו ואמר כי הוא מייחל שיהיו עוד אלפי שהידים כמו בנו הרוצח. שוחרר מהכלא ע"י השופט הצבאי, גיורא אלדן, בטענה ההזויה ש"אי אפשר לשפוט אב שכול בשעת צערו".

בעקבות כך פנינו באמצעות עו"ד לפידות לפרקליטות הצבאית בשם המשפחות השכולות, שאותן אנו מייצגים תקופה ארוכה, בבקשה לערער על ההחלטה, וכן להשמיע את עמדת המשפחות השכולות בערעור. לשמחתנו אכן פניתינו התקבלהובתום ההליך המשפטי ביהמ"ש הצבאי חזר בו מההחלטה ואב המחבל הוחזר לכלא. נוסף על כך, פנינו לנציבות קבילות השופטים בתלונה על השופט הצבאי, גיורא אלדן, ודרשנו להדיחו משום שכינה את אב המחבל "אב שכול'. להלן מבחר ציטוטים מהקבילה הדחופה שהגשנו: "הקבילה נסובה והולכת על הכשל הערכי המהותי באמירות של השופט, אשר להבנת שולחיי מונעות מהשופט לשבת על כס השיפוט ולו יום אחד נוסף, מונעת ממנו לענוד כל דרגת קצונה, ומונעת ממנו אף לבישת מדי צה"ל".
"אב שכול הוא מושג השמור בתודעה הישראלית לדבר אחד בלבד: לאב שאיבד את בנו בהגנה על המולדת, הגנה של עם ישראל מפני האויב הניצב עליו", ו"השימוש של השופט בתואר אב שכול לרוצח יהודים שהרג יהודים בשל יהדותם היא זילות מחפירה של מושג השכול, ומהווה פגיעה של ממש באבות השכולים הפוקדים את בתי העלמין מידי שנה. האם גם אבות הארגון הנאצי, האס אס, יכונו בישראל "אבות שכולים"??? אתמהא!

אנחנו מבטיחים כי לא ננוח ולא נוותר, עד ששופטים יכירו בעובדה שאביו של מחבל אינו אב שכול.
לצערנו, שוב ושוב מערכת המשפט דואגת למשפחות המחבלים ולא למשפחות נפגעי הטרור ואזרחי ישראל,

כך לדוגמה למרות דרישת המשפחות השכולות ודרישת צה"ל, סירב בג"ץ לאפשר הרס מלא של בית המחבל שביצע את הפיגוע. כמו כן, במהלך המשפט בזמן שהמשפחות השכולות זעקו מדם ליבם על כאבם, בחר שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן, לנמנם ולא הקשיב להם בכלל.
 אנחנו נמשיך במאבק הנחוש במערכת המשפט האטומה שדואגת "לצדק" עבור המחבלים.

כתבות נוספות בקטגוריה

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט. המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

מאבק נגד הסרט הסרט הירדני "פארחה" של נטפליקס

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט.

המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

קרא עוד »

השלט של תיאטרון הטרור, אלמידאן בחיפה הוסר

השלט הענק שעמד בכניסה למקום שהיה בעבר "תיאטרון אלמידאן" בחיפה, שנסגר לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אלמידאן ליקויים, הוסר בעקבות דרישת עיריית חיפה.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

בעקבות העלאת ההצגה הוביל ארגון "בצלמו" מאבק לסגירתו. מירי רגב, שרת התרבות דאז, החליטה לשלול תקצוב מהתיאטרון, אולם לאחר שהוגשה עתירה בנושא הושבו התקציבים לידי התיאטרון.

למרות השבת התקציבים חדל התיאטרון לפעול בהתאם לדרישות לקבלת תקציב, והפחית באורח ניכר את פעולתו. לאחר שהתיאטרון לא עמד גם בהסכמים שנחתמו בינו לבין משרד התרבות הוחלט לשלול ממנו את התקציבים, החלטה שזכתה לאישורו של בג"ץ לבסוף.

לאחר שהתגלו ליקויים, כאמור, בהתנהלות עמותת תיאטרון אלמידאן, הודיע רשם העמותות על פירוק העמותהומכירת נכסי התיאטרון.

עוד באותו נושא:
גוף ממשלתי מכיר במדינת 'פלסטין'
גליקמן: "האידיאולוגיה של החרדים זה כסף"
אונ' תל אביב תארח פרופ' שנפגש עם נסראללה
העמותה שציירה דיוקן מחבלים – תיסגר
כעת, בעקבות דרישת עיריית חיפה מבעלי המבנה בו שכן התיאטרון, הוסר השלט ובכך נסתם הגולל על התיאטרון שהעלה הצגה על בסיס כתביו של מחבל רוצח.

תיאטרון אלמידאןמסך מלא
תיאטרון אלמידאן
צילום: בצלמו
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק לסגירת התיאטרון מסר: "אני מברך על סגירת הגולל של תיאטרון אלמידאן. משך שנים רבות עמד השלט של תיאטרון הטרור וכיער את העיר. אני מודה למחלקת שילוט ופרסום בעיריית חיפה שנענתה לפנייתי. ידע כל אזרח במדינה יש דין ויש דיין ותיאטרון שפוגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל ילך באופן פיזי בסוף לפח האשפה של ההיסטוריה. נמשיך להילחם נגד תרבות הטרור".

קרא עוד »