בצלמו

ENG

בעקבות פנייתנו עופר כסיף נחקר במשטרה

לאחר שלושה חודשים בשעה טובה ומוצלחת זומן חבר הכנסת עופר כסיף לחקירה במשטרת ישראל ביחידת להב 433 בגין תקיפת שוטר לאחר תלונה שהגשנו.

התקיפה בוצעה לפני שלושה חודשים שבה ח"כ עופר כסיף מ"הרשימה המשותפת" נסע לדרום הר חברון במטרה לעורר פרובוקציות. שם הוא נתקל במחסום משטרתי נחוש שמנע ממנו להיכנס לאזור אשר הוכרז "שטח צבאי סגור". כסיף לא ויתר, ירד מהמכונית והיכה את השוטר שמנע ממנו לעבור. מייד כשראינו את הסרטון הקשה הגשנו תלונה במשטרה ופנינו ליועצת המשפטית. לצערנו, היא לא הגיבה לנו למרות פנייתנו אליה שוב ושוב. בד בבד דאגנו למאבק תקשורתי נרחב לפרסום הנושא, 

כעת סוף סוף נענינו שכסיף אכן זומן לחקירה 

 ונחקר במהלך צום תשעה באב במשך חמש שעות.
המאבק בנושא כמובן לא תם, ואנחנו עדיין איננו שוקטים על שמרינו עד שיוגש נגד כסיף כתב אישום.
נוסף על כך, נגיש בקשה רשמית לוועדת הבחירות על מנת לפסול את מועמדותו לכנסת הבאה.
כסיף צריך להיות בכלא ולא בכנסת.
במשך השנים האחרונות פעלנו רבות נגדו: מנענו הופעות שלו באירועים ציבוריים, פנינו בגינו ליועצת המשפטית, ואנחנו מקווים שכעת סוף סוף "האסימון ייפול" אצל מקבלי ההחלטות, והוא ילך לכלא או לפחות הביתה.
אנחנו כמובן לא נוותר ונמשיך במלחמה נגדו.הוא כמובן לא היחיד. אנחנו מחכים גם להחלטה על פתיחת חקירה נגד חבר הכנסת אחמד טיבי, שותפו למפלגה אשר סייע לעצור לברוח מהמשטרה. כך גםאנחנו מצפים  להתחלת חקירה נגד חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת אשר הסית, המריד וקרא לשוטרים ערבים להתפטר מהמשטרה. כמו כן אנחנו מובילים כבר שלש שנים מאבק כנגד חברת הכנסת לשעבר  היבא יזבק. יזבק שכיהנה כחברת כנסת בשנים 2019 – 2022 הסיתה ותמכה בפומבי בטרור. בעקבות תלונות שלנו היא נחקרה במשטרה ואנחנו כבר שנה מובילים את המאבק  לסיום החקירה והגשת כתב אישום באופן מידי אנו מאמינים שבקרוב ממש  היא אכן תועמד לדין על הסתה ותמיכה בטרור.   

כתבות נוספות בקטגוריה

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט. המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

מאבק נגד הסרט הסרט הירדני "פארחה" של נטפליקס

המפגינים קראו לנטפליקס להפיק סרט שישקף את המציאות של מעשי הטבח שביצעו הערבים ב-1948 ולא שקרים ועלילות דם. הם אף התריעו שעלילות הדם בנטפליקס מגבירות את האנטישמיות ומסכנת את ביטחונם של יהודים בכל העולם. בשבועות האחרונים אלפי אנשים ביטלו את המנוי בנטפליקס בעקבות העלאת הסרט.

המפגינים התכוונו למסור להנהלת נטפליקס עצומה חתומה בידי מעל 30,000 איש מ-99 מדינות שדורשים להסיר את הסרט האנטישמי "פארחה" אך הנהלת נטפליקס סירבה לאפשר את מסירת העצומה.

קרא עוד »

השלט של תיאטרון הטרור, אלמידאן בחיפה הוסר

השלט הענק שעמד בכניסה למקום שהיה בעבר "תיאטרון אלמידאן" בחיפה, שנסגר לאחר שהתגלו בעמותת תיאטרון אלמידאן ליקויים, הוסר בעקבות דרישת עיריית חיפה.

כזכור, מדובר בתיאטרון בחיפה שהעלה בין השאר את ההצגה השנויה במחלוקת "הזמן המקביל" על בסיס כתביו של המחבל וליד דקה, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד.

בעקבות העלאת ההצגה הוביל ארגון "בצלמו" מאבק לסגירתו. מירי רגב, שרת התרבות דאז, החליטה לשלול תקצוב מהתיאטרון, אולם לאחר שהוגשה עתירה בנושא הושבו התקציבים לידי התיאטרון.

למרות השבת התקציבים חדל התיאטרון לפעול בהתאם לדרישות לקבלת תקציב, והפחית באורח ניכר את פעולתו. לאחר שהתיאטרון לא עמד גם בהסכמים שנחתמו בינו לבין משרד התרבות הוחלט לשלול ממנו את התקציבים, החלטה שזכתה לאישורו של בג"ץ לבסוף.

לאחר שהתגלו ליקויים, כאמור, בהתנהלות עמותת תיאטרון אלמידאן, הודיע רשם העמותות על פירוק העמותהומכירת נכסי התיאטרון.

עוד באותו נושא:
גוף ממשלתי מכיר במדינת 'פלסטין'
גליקמן: "האידיאולוגיה של החרדים זה כסף"
אונ' תל אביב תארח פרופ' שנפגש עם נסראללה
העמותה שציירה דיוקן מחבלים – תיסגר
כעת, בעקבות דרישת עיריית חיפה מבעלי המבנה בו שכן התיאטרון, הוסר השלט ובכך נסתם הגולל על התיאטרון שהעלה הצגה על בסיס כתביו של מחבל רוצח.

תיאטרון אלמידאןמסך מלא
תיאטרון אלמידאן
צילום: בצלמו
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק לסגירת התיאטרון מסר: "אני מברך על סגירת הגולל של תיאטרון אלמידאן. משך שנים רבות עמד השלט של תיאטרון הטרור וכיער את העיר. אני מודה למחלקת שילוט ופרסום בעיריית חיפה שנענתה לפנייתי. ידע כל אזרח במדינה יש דין ויש דיין ותיאטרון שפוגע באזרחי ישראל וחיילי צה"ל ילך באופן פיזי בסוף לפח האשפה של ההיסטוריה. נמשיך להילחם נגד תרבות הטרור".

קרא עוד »